Toprağa Uzanan Eller

Sinema Filmi

TOPRAĞA UZANAN ELLER

Toprak, Urfa’dan Çukurova’ya mevsimlik işçi olarak giden bir ailenin ortanca çocuğudur. Sekiz yaşına gelmesine rağmen hiç okula gitmemiş ve nüfusu henüz çıkarılmamıştır. Ablası Zehra başlık parası için, babası yaşında bir adam ile sözlendirilmiştir. Toprak’ın küçük kardeşi Zeliha ise geçirdiği çocuk felci sonrası görme yetisini kaybetmiştir.

Zeliha hastalığından dolayı daha önce Çukurova’ya hiç gelmemiştir. Toprak, Zeliha’ya karşı her zaman koruyucu bir tavır takındığından ve bir nevi babalık rolü üstlendiğinden kardeşinin üzülmesine dayanamamaktadır. Yaşadıkları sefalet ve sıkıntıları anlamaması için Zeliha’ya bir masal anlatmaya başlar.

Hayatlarındaki tüm olumsuzlukları, gözleri görmeyen kardeşine olduğundan farklı anlatır. Masalda, hasta prensesi kurtarmak isteyen aile, Pamuk Kralı’nın ülkesine gitmek ve ona bir Pamuk Deniz’i yapmak zorundadır. Böylece Kral’dan bir dilekte bulunabilecekler ve prenses iyileşecektir. Bu, aslında kendi yaşamlarının masalsı ve süslü bir anlatımıdır. Bir süre sonra masal öyle bir hal alır ki, Toprak da Zeliha gibi bu masala inanmaya başlar.

– Haberler –

www.hurriyetdailynews.com

www.gazetevahdet.com

www.kinoscript.com

www.loveforallmediaseries.org

www..todayszaman.com

comments.gmane.org

www.sadibey.com

www.yesilist.com

www.mybilet.com

Category: SİNEMA FİLMİ

Tarih: 2013

Yapım: Sinema Filmi

Yedi Güzel Adam - IMDB

Rating:

Resmi Web Sitesi